GARANTİ PROSEDÜRÜ

Sattığımız tüm ürünler firmamız garantisi altında olup tamir veya değişim işlemleri firmamız tarafından yapılmaktadır.Ürünlerin garanti süresi ürün detaylarında belirtilmiştir. Bazı ürünler; kartuş, toner, fotoğraf kağıdı dış etkenlere karşı korumasız olduğundan sadece teslim aldığınız anda arızalı çıkarsa onarım/değişim yapılır.Ürünün beraberindeki Faturasını veya varsa Garanti Belgesini saklayınız (Fatura garanti belgesi yerine geçerlidir).
Herhangi bir arıza veya sorun yaşarsanız lütfen 0.850.520 0 333 nolu telefonumuzdan teknik servisimizi arayınız. Teknik servisimiz sizi ne yapmanız gerektiği konusunda yönlendirecektir. Ürünün bize gelmesi gerekirse teknik servisimiz paketleme ve kargolama ile ilgili bilgi verecektir.

Firmamıza gönderdiğiniz ürünler gerekirse tarafımızdan da yetkili servislere gönderilmekte ve sonuç beklenmektedir.
Aldığınız ürünün tarafımızdan marka teknik servisine gönderilmesi gerekirse ürünün ilgili servisten bize dönmesini beklemeniz gerekebilir. 

Seri numarası olan ürünlerde yetkili servisler ürünün seri numarasından garanti kapsamını kolaylıkla bulabilmekte ve onarım işlemlerine başlayabilmektedir ancak fatura yada garanti belgesi ile daha hızlı sonuç alırsınız..


Aldığınız ürün size geldiğinde bozuk ya da sorunlu çıkarsa hiçbir kargo ücreti ödemeden anlaşmalı kargomuz ile ürünü bize gönderebilirsiniz. Bunun için mutlaka öncelikle teknik servisimiz ile görüşmelisiniz. İlgili ekibimiz gerekli yönlendirmeleri yapacaktır.

Ambalajından arızalı çıkan yeni aldığınız ürünler “arızalı yeni ürünler” sınıfına girer.

Bu tip ürünleri, orijinal ambalajında ve bütün aksesuarları ile birlikte, “aldığınız gibi olmak kaydı” ile doğrudan firmamıza göndermeniz gerekir. Orijinal ambalajında etiket, bant, yazı vb. olmamalıdır .

Bu ürünler için 3 alternatif söz konusudur; onarım, değişim veya iade. Dolayısı ile mutlaka isteğinizi ifade eden bir not ile birlikte ürünü göndermeniz gerekmektedir.

Bu kategoriye giren ürünlerin kargo ücretleri Firmamız tarafından karşılanır.

Tarafımıza ulaşan ürünler işlemin süresi, 1-3 iş günüdür. Firmamız mağdur olmamanız için elinden geleni yaparak talebinizi en kısa sürede sonuçlandıracaktır.

Dikkat etmeniz gereken durum, tarafımıza yapılacak bütün gönderilerin anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları ile yapılması gerekir.

İADE ŞARTLARI

Temel kural olarak aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 7 iş günü içerisinde iade edebilirsiniz.

– İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

– Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

– İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.

– İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da ürünü size teslim eden anlaşmalı kargomuz ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.

– Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, mutlaka uyum konusunda teknik destek alarak sipariş vermelisiniz. Bu tip ürünlerin orijinal ambalajları açıldığında iade işlemleri mümkün olmamaktadır. (Örn : hafıza kartları, bilgisayar donanım ürünleri,çevre birimleri ve yazılım ürünleri, yazıcı kartuş ve tonerleri gibi… )

Diğer Ürünlerin iadesinde;
Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler ( ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arzedebilen ürünler örn : kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünler,kulak içi veya kulak üstü kulaklık vs. ), tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler ve iadesi mümkün değildir.

Aşağıdaki ürünlerin iade edilebilmesi, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.
– Her türlü yazılım ve programlar
– DVD, VCD, CD ve kasetler
– Taşınabilir bilgisayarlar
– Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b)

İade İşlemleri
– Gelen ürün öncelikle İade Bölümü tarafından incelenir, gerekir ise ürünün yetkili servisine yada tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. Bu işlemin süresi 3 ile 10 gün arasında değişmektedir.
– İade onaylandığında sistemimizdeki mail adresinize ürün bedelini belirtir ve banka hesap bilgilerinizi isteyen mesaj gönderilmektedir. Bu masajı aldığınızda sitemizdeki müşteri hizmetlerimize iadenizin bedeli nisbetinde ürün ya da para iadesi seçeneklerinden birini talep maili göndermelisiniz. Eğer para iadesi talep ederseniz, talebinize ilişkin maili alır almaz o gün otomatik olarak iade bedelini, siparişiniz kredi kartı ile yapıldı ise kredi kartınıza, havale ile oluşturuldu ise hesap bilgilerini göndereceğiniz banka hesabınıza yansıtacaktır.